100-lecie objawień fatimskich

Przeżywając 100-lecie objawień fatimskich, pragniemy zaprosić Wszystkich Parafian do udziału w procesjach, które trwać będą od maja do października, 13. dnia każdego miesiąca.

Już w najbliższą sobotę, idąc za figurą Matki Bożej Fatimskiej przez naszą miejscowość, odśpiewamy Litanię Loretańską oraz odmówimy Różaniec. Bardzo prosimy o Waszą obecność w tym pięknym nabożeństwie, które w maju w szczególny sposób polecamy Matce Bożej.
Niech nasze uczestnictwo i modlitwa, będą nadzieją na przemianę dzisiejszego świata,
tak bardzo zagubionego w odmętach grzechu.


Dlaczego nabożeństwa fatimskie są od maja do października dokładnie 13. dnia miesiąca?
Własnie w tych dniach w  1917 roku Matka Boża objawiała się trójce dzieci z Fatimy – bł. Franciszkowi, bł. Hiacyncie i Łucji. Maryja poprosiła dzieci o codzienne odmawianie różańca św. w intencji pokoju na świecie.
Spytała je również czy chciałyby ofiarować się Bogu, aby znosić wszystkie cierpienia, które On zechce na nie zesłać, jako zadośćuczynienie za grzechy, którymi jest obrażany, oraz jako wyproszenie łaski nawrócenia dla grzeszników.
Prośba Maryi skierowana do dzieci fatimskich jest w dalszym ciągu aktualna i odnosi się do nas wszystkich, gdyż jak pokazała Maryja dzieciom w wizji piekła, wielu grzeszników idzie na zatracenie i wieczne potępienie.
Swoją ufną modlitwą różańcową i przeżywanym w zjednoczeniu z Panem Jezusem na krzyżu swoim cierpieniem, możemy uratować wielu grzeszników i przyspieszyć tryumf Niepokalanego Serca Maryi, bo jak Matka Boża powiedziała dzieciom, Jej Niepokalane Serce zwycięży.