Boże Ciało – 2017.06.15

W najbliższy czwartek, 14 czerwca, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie wyjdziemy w uroczystej eucharystycznej procesji z kościoła na ulice naszej miejscowości.

Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy, mieszkania, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo.

W uroczystość Bożego Ciała Msze św. będą o godz. 7.00, 8.30, 11.00 i 16.00. Po sumie procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy. Procesja przejdzie ulicami tak jak w ubiegłym roku. Prosimy o zabranie na procesję wszystkich feretronów i chorągwi. Zachęcamy, aby obok dzieci przedszkolnych, które będą sypały kwiaty, wzięły udział dzieci z klas III w strojach pierwszokomunijnych, które w tym roku obchodziły I rocznicę swojej I Komunii św. Zapraszamy LSO, DSM, Orkiestrę, Druhów Strażaków. Weźmy liczny udział w procesji i wyznajmy w ten sposób wiarę w obecność Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.