Pielgrzymka do Fatimy i innych miejsc

Z okazji 100-lecia objawień w Fatimie ks. proboszcz Bogusław zorganizował 11-dniową pielgrzymkę do Fatimy, Santiago de Compostela, La Salette i innych ciekawych miejsc na trasie: Portugalia – Hiszpania – Francja – Czechy.

Uczestnicy na pielgrzymim szlaku nawiedzili Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i miejsca związane z kultem religijnym. Uczestniczyli w wieczornej procesji różańcowej, w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Aljustel, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków oraz do miejsca objawień. Zwiedzili również cenne portugalskie zabytki w Lizbonie oraz Batalha.

Kolejnym punktem na trasie pielgrzymkowej było Santiago de Compostela i zwiedzanie zabytkowego Zespołu Starego Miasta wpisanego na listę zabytków UNESCO, Katedry św. Jakuba oraz Muzeum Katedralnego.

W Saragossie pielgrzymi mieli okazję podziwiać Katedrę i Pałac Królewski oraz Stare Miasto. W drodze do Barcelony nawiedzili Sanktuarium Matki Bożej Pilar, a w Barcelonie pomnik Columba, plac Ramblas, gotycką katedrę Santa Maria del Mar z XV wieku, Sagrada Familia – kościół św. Rodziny. Niesamowite wrażenie na pielgrzymach zrobiła Góra Montserrat i Sanktuarium Matki Bożej Czarnulki.

Był również czas na odpoczynek w pięknym kurorcie Lloret de Mar na Costa Brava, po czym pielgrzymi udali się w Alpy Francuskie – do Matki Bożej w La Salette. Ostatnim puntem było zwiedzanie Pragi.

Pełni wrażeń wróciliśmy do Polski i swych rodzin. To była pierwsza i mamy nadzieję nie ostatnia pielgrzymka z parafii Żegocina. Zapraszamy do galerii zdjęć.

> GALERIA ZDJĘĆ <