Pielgrzymka do Meksyku

wylot z Warszawy
Termin:  22.02 – 04.03.2019

 

Dzień1:   Warszawa – Mexico City
Zbiórka na lotnisku. Przylot do Mexico City, transfer potrwa 20-40 minut. Nocleg.


Dzień 2:   Guadalupe – Teotihuacán
Wyjazd z hotelu. Na północ od Meksyku na niewysokiej górze Tepeyac znajduję się najświętsze miejsce w całej Ameryce Łacińskiej: Bazylika Matki Bożej z Guadalupe. Około 60 km na północ od Meksyku znajduje się miejsce archeologiczne Teotihuacán. Bez wątpienia jest to jedno z najważniejszych miejsc w Meksyku, którego nie może zabraknąć na trasie zwiedzania. Piramida Słońca i Piramida Księżyca ze swoją 2000-letnią historią zadziwią najbardziej wybrednego turystę. Również piramidy Quetzalcoátl i Questzalpapalotl wyglądają imponująco. Nocleg.


Dzień 3: Mexico City
W sercu stolicy Meksyku można odnaleźć budynki z okresu sprzed kolonizacji  hiszpańskiej zwane pozostałościami stolicy Tenochtitlán. Najbardziej warte polecenia zwiedzającym są: Palacio de Bellas Artes, Katedra oraz pałac rządowy, w którym znajdują się dzieła samego Diega Rivery. Bulwar Paseo de la Reforma zaczyna się w historycznym centrum miasta i ciągnie aż do malowniczego parku Chapultepec. Tam znaleźć można różne muzea oraz zabytki takie jak Anioł Niepodległości. Xochimilco jest jedną z 16-nastu dzielnic Dystryktu Federalnego Miasta Meksyk, głównie znaną ze swoich “pływających ogrodów”. Płynie tu 180 km kanałów, które wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.  Wielu Meksykanów ze swoimi rodzinami pływa po kanałach gondolami zwanymi „trajineras”. Delektują się oni widokami oraz cieszą życiem w towarzystwie, muzyki Mariachi i kilku piw. Nocleg.


Dzień 4: Tepozotlán – Tula –  Queretaro

Tepozotlán jest jedną z pełnych magii wsi Meksykańskich. Mieści się na północ od stolicy. Warto tu odwiedzić m.in. wielki kościół zbudowany przez Hiszpanów. Tula założona została w IX wieku przez Tolteków i była ich głównych centrum kulturalnym przez dekady. Ruiny zlokalizowane są około 30 km na północ od Meksyku i zdecydowanie są wartę odwiedzenia. Miejsce to zwane jest Gigantami Tuli, gdyż przy wejściu znajdują się gigantyczne kamienne kolumny kształtem przypominające ludzi i bogów. Queretaro  jedno z najbogatszych miasteczek w Meksyku. Urocze centrum historyczne, jest najpiękniejsze na trasie niepodległości. Tuzin budynków historycznych świadczy o dużym znaczeniu miasta podczas dążenia do niepodległości Meksyku. Nocleg.


Dzień 5: Puebla – Cholula – Santa Maria Tonanzintla i San Francisco Acatepec – Tonanzintla –  Puebla
Puebla, miasto aniołów, znana jest ze swojego Centrum Historycznego. Warta odwiedzenia jest znajdująca się na placu głównym Katedra, uważana za najwspanialszą w kraju. Dodatkową sławę temu miejscu przynosi mieszcząca się tu ogromna fabryka VW. VW Beetle był produkowany tu od 2007 i nadal jest często spotykany na Meksykańskich drogach.  Małe miasteczko Cholula słynie z mieszczących się tu największych piramid Azteków. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykłe wzgórze, gdzie Hiszpanie postawili kościół. Ze szczytu rozpościera się niesamowity widok na kolonialne miasto oraz  zaśnieżone szczyty wulkanów. Niewielkie miasteczka Santa Maria Tonanzintla i San Francisco Acatepec, oddalone o 35 kilometrów od Cholula, zwane są klejnotami okolicy. W Tonanzintla rdzenni mieszkańcy mieli swój udział w tworzeniu lokalnego kościoła nadając wszystkim elementom i statuom spektakularny, unikalny wygląd. Dlatego też odwiedzającym to miejsce nasuwa się pytanie, co jest ważniejsze: Chrześcijańskie Niebo czy Królestwo Tlaloca, boga deszczu. Kościół w Acatepec prezentuję elementy barokowe datowane na lata 1650-1750, kiedy styl ten przechodził swój złoty wiek  w Puebla. Nocleg.


Dzień 6: Tenango del Aire – Texco

Wyjazd z miasta Puebla wczesnym rankiem, wizyta w Tenango del Aire. Msza Święta w Kościele Palotynów. Przejazd do Taxco, meksykańskiej “stolicy srebra”. Nocleg.


Dzień 7: Texco – Acapulco
Miasteczko Taxco znane jest z wyrobów ze srebra, białej zabudowy oraz  barokowego kościoła znajdującego się na placu głównym. Kościół został ufundowany przez bardzo bogatego jubilera. Ciekawym widokiem jest także liczba taksówek i turystów przemierzających ciasne, malownicze uliczki. Jadąc autostradą “El Sol” podążamy znakami na Acapulco. Przejedziemy przez górzysty teren Sierra Madre, dojedziemy do Chilpanzingo, stolicy stanu Guerrero. Stąd ciągle kierujemy się znakami na Acapulco. Kilkukrotnie w ciągu dnia na klifie Quebrada ryzykuje życie kilku śmiałków, skacząc do wody z wysokości 35 m. Najbardziej niesamowite przedstawienia odbywają się wieczorami (około 21:30). Ostatni nurek skacze z pochodnią w całkowitej ciemności. Nocleg.


Dzień 8: Acapulco
Czas wolny na odpoczynek nad morzem, samodzielne spacery po mieście i zakupy wyrobów lokalnego rzemiosła na targu. Wyżywienie All inclusive. Doskonałą opcją by odkryć zatokę Acapulco jest rejs statkiem. Podczas trwającego około 3 godz. rejsu można będzie zobaczyć hotele w Złotej Strefie, klif Quebrada oraz posiadłości gwiazd. Statek wypływa o godzinie 10:30 z portu. Nocleg.


Dzień 9: Acapulco – Mexico City
Czas wolny na odpoczynek nad morzem, popołudniu przejazd do Mexico City. Wzdłuż autostrady prowadzącej z Acapulco do Miasta Meksyk rozpościera się zielony krajobraz zwany La Cima. Przy odrobinie szczęścia w bezchmurne dni można stąd zobaczyć wulkan Popocatepetl. Stare powiedzenie mówi, że jeśli go zobaczysz na pewno wrócisz jeszcze do  Meksyku. Nocleg.


Dzień 10: Guadalupe
Ponowna wizyta u Matki Bożej z Guadalupe. Na północ od Meksyku na niewysokiej górze Tepeyac znajduję się najświętsze miejsce w całej Ameryce Łacińskiej: Bazylika Matki Bożej z Guadalupe. Wybudowana została w 1531 roku po tym jak dziewica objawiła się dziecku, Juanowi Diego. Jest to aktualnie największe sanktuarium maryjne na świecie. Każdego roku 12 grudnia przybywają tu miliony wiernych z całego kraju by oddać honor Bazylice. Wylot do Polski (z międzylądowaniem).


Dzień 11: Mexico city – Warszawa

Przylot do Warszawy. Zakończenie pielgrzymki.

 

Liczba miejsc ograniczona
Zapisy u ks. Proboszcza tel. 512 093 665

 

CENA ZAWIERA:

* bilety lotnicze do Meksyku
* noclegi podczas zwiedzania w hotelach 4,5* (lokalnej kat.) w dwuosobowym pokoju
* noclegi podczas odpoczynku to hotel 4,5* (lokalnej kat.) w dwuosobowym pokoju w hotelu typu All Inclusive w Acapulco
* obiadokolacje
* polskojęzycznego przewodnika podczas wycieczki objazdowej
* bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz wycieczki łodzią
* transfer z i na lotnisko Mexiko
* transport wygodnym autokarem podczas całej wycieczki
* ubezpieczenie

CENA NIE ZAWIERA:

* napoi do obiadokolacji
* opłaty serwisowej około 50$ płatne w Meksyku

 

Organizator zapewnia:

przelot samolotem, autokar z klimatyzacją, noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3 os.), wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje, obsługę pilota, przewodnika, słuchawki, ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu.

Ubezpieczenie: Polisa obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń wynikłych z chorób przewlekłych leczonych w Polsce ani zdarzeń zawinionych  umyślnie. Przypadki chorób przewlekłych radzimy ubezpieczyć dodatkowo we własnym zakresie.  Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06.