Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Program Pielgrzymki do Ziemi Świętej
w terminie: 28.
04 – 05.05.2018

Dzień 1 – 28.04.2018 (sobota)
Ok. godz. 5:00 załadunek bagaży przy kościele w Parafii Żegocina. O godz. 6:00 Msza św. i wyjazd na lotnisko w Koszycach. O godz. 9:30 odprawa lotniskowa. Odlot o godz. 12:30. Przylot do Tel Aviwu o godz. 17:00. Odprawa lotniskowa. Dojazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg

Dzień 2 –29.04.2018 (niedziela)
Śniadanie. Przejazd do EIN KAREM – miejsce Nawiedzenia św. Elżbiety, miejsce narodzenia Jana Chrzciciela. Przejazd do JEROZOLIMY: YAD VASHEM – Muzeum Pamięci Holokaustu. KNESET, MENORA. GÓRA SYJON: zwiedzanie WIECZERNIKA, kościół ZAŚNIĘCIA NMP. DZIELNICA ŻYDOWSKA Starego Miasta, ŚCIANA PŁACZU. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 3 – 30.04.2018 (poniedziałek)
Śniadanie. Wyjazd do JEROZOLIMY – kościół św. Anny, kaplica Biczowania P. Jezusa, przejście Drogą Krzyżową do Bazyliki Grobu Świętego. Po południu (ok. godz. 13:3o) przejazd na GÓRĘ OLIWNĄ skąd rozciąga się wspaniały widok na miasto i DOLINĘ CEDRONU, zwiedzanie: MIEJSCE WNIEBOWSTĄPIENIA, kościół ”PATER NOSTER”, kościół DOMINUS FLEVIT, KOŚCIÓŁ GROBU NMP, GETSEMANI. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 4 – 01.05.2018 (wtorek)
Śniadanie. Wyjazd nad MORZE MARTWE. Nawiedzenie BETANII – kościół ŚW. ŁAZARZA. PUSTYNIA JUDZKA i JORDAN (odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych). JERYCHO. Kąpiel w MORZU MARTWYM (potrzebne stroje kąpielowe, ręczniki i mydło). Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5 – 2.05.2018 (środa)
Śniadanie. Wyjazd do GALILEI. Przejazd Równiną Nadmorską do CEZAREI i HAJFY (sanktuarium STELLA MARIS). KANA GALILEJSKA (możliwość odnowienia przyrzeczeń małżeńskich). Nawiedzenie NAZARETU (bazylika ZWIASTOWANIA i kościół ŚW. JÓZEFA, ŻYWICIELA. Przejazd do hotelu w Nazarecie. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 6 – 03.05.2018 (czwartek)
Śniadanie. Okolice JEZIORA GALILEJSKIEGO: GÓRA BŁOGOSŁAWIEŃSTW, TABGHA (kościół rozmnożenia chleba, kaplica prymatu), KAFARNAUM (miasto Jezusa i dom św. Piotra). Rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Lunch – ryba św. Piotra. Nawiedzenie Bazyliki PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO na Górze TABOR. Wyjazd do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7 – 04.05.2018 (piątek)
Przejazd do JEROZOLIMY; – Msza sw. , kościół ŚW. PIOTRA IN GALICANTU. Powrót do Betlejem. Śniadanie. Wyjazd na POLE PASTERZY. GROTA MLECZNA. Zwiedzanie BAZYLIKI NARODZENIA PANA JEZUSA. Powrót do hotelu w Betlejem. Obiadokolacja. Nocleg.

Dzień 8 –05.05.2018 (sobota)
Śniadanie. wyjazd na lotnisko do Tel Aviwu. Odprawa lotniskowa. Wylot do Krakowa o godz. 10:00,  przylot do Krakowa ok godz. 13:00. Powrót do Parafii.

Koszt 8-dniowej pielgrzymki wynosi: 1100 zł + 555 USD
oraz wpłaca się przewodnikowi w Ziemi Św. 135 USD.

Organizator zapewnia:

• przelot samolotem,
  • autokar z klimatyzacją,
  • noclegi w hotelach (pokoje z łazienkami 2, 3)
  • wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje
  • obsługę pilota, przewodnika, słuchawki
  • bilety wstępu: Sadzawka Betesda, Pater Noster, Kafarnaum, Galicantu, Góra Tabor, Góra Wniebowstąpienia, rejs statkiem po Jeziorze Galilejskim + ryba ś Piotra
  • ubezpieczenie kosztów leczenia, NW i bagażu.

KSC-TLV 28APR 12:30 – 17:00
TLV-KRK05MAY 10:00 – 13:00

Program zostanie zrealizowany w całości, jednak mogą nastąpić zmiany w kolejności jego realizacji.

Zapisy u ks. Proboszcza