Pielgrzymka na 100-lecie Objawień Maryjnych

W 2017 roku będziemy przeżywać 100-lecie Objawień Maryjnych, które miały miejsce w Portugalii w Fatimie.  Dlatego w dniach 2-13 lipca organizujemy Pielgrzymkę do Fatimy, Santiago de Compostela i innych miejsc, które w roku 2017 nawiedzi również Ojciec Święty – Papież Franciszek. Wyjazd wiąże się z szeregiem rezerwacji biletów lotniczych i autokarowych dlatego prosimy o szybkie zgłoszenia (45 miejsc). Pozostało 10 wolnych miejsc. Poniżej podaję szczegółowy program.

PIELGRZYMKA LOTNICZO-AUTOKAROWA Z OKAZJI 1OO LECIA OBJAWIEŃ FATIMSKICH:
FATIMA, SANTIAGO DE COMPOSTELA, LA SALETTE
Termin: 2 -13 lipca 2017

DZIEŃ I – POLSKA – PORTUGALIA
Wyjazd autokarem z … o godz. … Przejazd na lotnisko Katowice – Pyrzowice. O godz. 16.00 wylot do Lizbony. Przejazd autokarem do Fatimy, obiadokolacja i nocleg w hotelu.

DZIEŃ IIFATIMA
Śniadanie; nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, zwiedzanie Sanktuarium – Capelinha – kaplica stojąca w miejscu objawień Matki Bożej trójce małych pastuszków:  Łucji, Franciszkowi i Hiacyncie; Bazylika Matki Boskiej Różańcowej. Uczestnictwo w drodze krzyżowej prowadzącej do wioski Aljustrel, gdzie znajdują się domy rodzinne pastuszków oraz do miejsca objawień, obiadokolacja, udział w wieczornej procesji, nocleg w hotelu.

DZIEŃ III – LIZBONA
Śniadanie; przejazd do Lizbony, zwiedzanie miasta m.in. zamek św. Jerzego, Katedra Miejska, Kościół św. Antoniego, postawiony w miejscu dawnego domu świętego, Katedra Hieronimów, Pomnik Chrystusa Króla, dzielnica de Belem. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ IV – BATALHA
Śniadanie; zwiedzanie miasta i Klasztoru Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha. Klasztor postawiony w podzięce Matce Boskiej za zwycięstwo pod Aljubarrota jest obecnie jednym z najważniejszych gotyckich zabytków Portugalii, wpisanych na listę UNESCO. Następnie przejazd nad Ocean Atlantycki, wypoczynek. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ V – SANTIAGO DE COMPOSTELA (HISZPANIA)
Śniadanie; przejazd do Santiago de Compostela, zwiedzanie zabytkowego Zespołu Starego Miasta wpisanego na listę zabytków UNESCO, nawiedzenie Katedry św. Jakuba jednego z najważniejszych i chętnie odwiedzanych ośrodków pielgrzymkowych chrześcijan obok Jerozolimy i Rzymu, zwiedzanie Muzeum Katedralnego z Kaplicą Relikwii. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VI – MADRYT – SARAGOSSA
Śniadanie; przejazd do Madrytu, zwiedzanie Katedry i Pałacu Królewskiego (z zewnątrz) oraz Starego Miasta; przejazd do Saragossy do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ VII – BARCELONA – MONTSERRAT
Śniadanie; nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Pilar; przejazd na zwiedzanie Barcelony: spacer od pomnika Columba przez plac Ramblas do gotyckiej katedry Santa Maria del Mar z XV w., Sagrada Familia – kościół św. Rodziny; wyjazd do Montserrat; nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej (Czarnulki); przejazd do hotelu, zakwaterowanie i obiadokolacja.

DZIEŃ VIII – LLORET DE MAR (Costa Brava)
Śniadanie; Lloret de Mar – odpoczynek nad Morzem, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IX – LA SALETTE (ALPY FRANCUSKIE)
Śniadanie; przejazd do La Salette – nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej z La Salette oraz miejsca objawienia z 1846 r., obiadokolacja i nocleg w Domu Pielgrzyma.

DZIEŃ X – CZECHY
Śniadanie; Przejazd do Czech, obiadokolacja i nocleg w hotelu w okolice Pilzna.

DZIEŃ XI – PRAGA
Śniadanie; wykwaterowanie z hotelu. Zwiedzanie Pragi: Hradczany, most Karola, Katedra św. Wita, Mala Strana, StareMiasto z Ratuszem. W godzinach popołudniowych obiad i wyjazd w kierunku Polski.

DZIEŃ XII – POLSKA
Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

CENA 2800 zl + 120 Euro (przy kursie 1 E=4,30 pln i grupie min. 45 osób)

Cena zawiera:
– przelot Katowice – Lizbona (bagaż duży 20 kg plus podręczny)
– przejazd komfortowym autokarem na całej trasie
– 9 noclegów w hotelach klasy turystycznej, 1 nocleg w Domu Pielgrzyma,  w pokojach dwu i trzyosobowych z łazienkami
– 10 śniadań, 10 obiadokolacji, obiad w Pradze
– opieka pilota-przewodnika na całej trasie
– opłaty wjazdowe do miast, opłaty parkingowe i autostradowe
– podatek VAT
– napiwki w hotelach
– ubezpieczenie NNW, KL i bagaż oraz od chorób przewlekłych

Cena nie zawiera:
– transferu na lotnisko
– posiłków nie wymienionych w programie
– w niektórych hotelach napoje do obiadokolacji mogą być dodatkow płatne
– leżaków, parasoli na plaży
– biletu na wjazd na wieżę widokową – Pomnik Chrystusa Króla ok. 6 euro, wstępy za 35 EUR

UWAGA!
Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.
Do wyjazdu niezbędny jest ważny paszport lub dowód osobisty.
Przewidziany jest udział w codziennej Mszy św.

Zaliczkę w wysokości 800 zł należy wpłacić do dnia 31.12.2016 r.
Pozostałą kwotę należy wpłacić do 30 maja 2017 r.

ZAPISY I INFORMACJE:
ks. Proboszcz