Pielgrzymka śladami Jana Pawła II

29 września 2018r. 60 – cio osobowa grupa parafian uczestniczyła w Pielgrzymce do Centrum Jana Pawła II w Krakowie, Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej. Pielgrzymkę zorganizowano z okazji 60 –lecia nominacji przez papieża ks. Karola Wojtyłę biskupem sufraganem Archidiecezji Krakowskiej. 28 września 1958 w Katedrze Wawelskiej miała miejsce konsekracja biskupia Karola Wojtyły. Nowy biskup przyjął za dewizę słowa św. Ludwika Marii Grignion de Montforta – Totus Tuus (Cały Twój). Była to zaskakująca decyzja, ponieważ był on najmłodszym członkiem Episkopatu Polski. Miał zaledwie trzydzieści osiem lat. Drugą okolicznością pielgrzymki była rocznica 40 -lecia wybrania 16 października 2018r. Karola Wojtyły na papieża, od której rozpoczął się Pontyfikat Papieża Jana Pawła II. Z w/w powodów pielgrzymi modlili się w czasie Mszy św. w kaplicy kapłańskiej przy relikwiach św. Jana Pawła II i płycie z jego grobu z Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie, odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego przy relikwiach siostry Faustyny Kowalskiej, polecali swoich bliskich i swoje sprawy w kaplicy wieczystego czuwania i Sanktuarium łagiewnickim, odmówili Różaniec w kaplicy Matki Bożej Kalwaryjskiej, odbyli fragment Drogi Krzyżowej. Wszystkie odwiedzone miejsca są ściśle związane z naszym Papieżem – Polakiem i jego miłością do Maryi Matki Jezusa.

A. Rogala