Program lipcowej pielgrzymki do Grecji

Przedstawiamy informacje i program lipcowej pielgrzymki do Grecji śladami św. Pawła Apostoła.

Pielgrzymka do Grecji śladami św. Pawła Apostoła 02 – 10.07.2018

1 dzień; godz. 1.00 zbiórka uczestników, pakowanie bagaży; wyjazd do Belgradu – zakwaterowanie i obiadokolacja. Zwiedzanie miasta i Katedry Najświętszej Marii Panny oraz największej na świecie Cerkwi św. Sawy.

2 dzień; śniadanie; wyjazd do Salonik, zwiedzanie Katedry św. Demetriusza, – przejazd do hotelu zakwaterowanie, możliwość wypoczynku nad morzem, spacer nadmorską promenadą i obiadokolacja.

3 dzień; śniadanie i całodzienny wypoczynek nad morzem; obiadokolacja.

4 dzień; śniadanie; wyjazd do Kavalli (dawne Neapoli) miasta z którego w 48 roku p.n.e. Św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną, zwiedzanie kościoła Agios Nikolaos do którego przybył Św. Paweł, oglądanie wspaniałej panoramy portu i starego miasta wraz ze starożytnym akweduktem; przejazd do Filippi, miejsca chrztu pierwszego Europejczyka, kobiety o imieniu Lidia, pierwszego miasta w Grecji związanego z działalnością Św. Pawła, zwiedzanie agory, bazyliki oraz więzienia w którym osadzony był Św. Paweł; obiadokolacja.

5 dzień; śniadanie; przyjazd do Meteorów; zwiedzanie potężnego centrum klasztornego wschodniego kościoła ortodoksyjnego położonego na skałach 613 m n.p.m.. W trakcie przejazdu postój w Termopilach miejscu bitwy między Grekami a Persami, pomnik Leonidasa; wyjazd do hotelu ok. Lami, zakwaterowanie i obiadokolacja.

6 dzień; śniadanie; Wyjazd do Aten: zwiedzanie m.in. Akropolu i Muzeum: świątynia Ateny; Nike, Propyleje, Partenon, Erechtejon, spacer przez Agorę, Plakę pod stadion olimpijski i pałac królewski; wyjazd do hotelu w Agi Theodori ok. Koryntu; zakwaterowanie i obiadokolacja.

7 dzień; śniadanie wyjazd do Epidauros i oglądnięcie starożytnego teatru; przejazd do Napflio i zwiedzanie największej w Grecji twierdzy, ze wspaniałymi widokami na morze (998 schodów do pokonania aby można się było rozkoszować widokami); wyjazd do Myken; twierdza legendarnego króla Agamemnona; wyjazd do Koryntu i zwiedzanie ruin antycznego miasta, rzymski rynek i Świątynia Apollina; powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg

8 dzień; śniadanie i całodzienny wypoczynek nad morzem; obiadokolacja.

9 dzień; wylot do Krakowa o godz. 8.15

Zostały jeszcze dwa wolne miejsca!!!

Koszt 9-dniowej pielgrzymki wynosi: 590 euro + 100 zł
za pokój 1 osobowy 15 euro/ za noc dopłaty

Organizator zapewnia:
– autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem, samolot Atheny-Krakow,
– noclegi w hotelach klasy turystycznej *** (pokoje z łazienkami 2, 3 os.)
– wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych)
– obsługę pilota na całej trasie wraz z systemem Tourguide (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe)

– Ubezpieczenie obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

Uwaga!
Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:
– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty;
– pieniądze na bilety wstępu i przewodników lokalnych – 70 euro (płatne pilotowi grupy w dniu wyjazdu);
– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;
– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;
– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06

Radzimy zabrać ze sobą na pielgrzymkę: lekarstwa na własne potrzeby, mały zagłówek, ręcznik, wygodne buty, pantofle-klapki, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy, parasol, aparat, ubiór stosowny do wejścia do kościoła (panie – zakrywający ramiona i kolana; panowie – długie spodnie).