Wirtualny spacer po naszym kościele

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania naszej parafialnej świątyni – wejście przez odnośnik KOŚCIÓŁ w menu głównym u góry strony.

Przygotowany wirtualny spacer ma na celu ukazanie piękna żegocińskiej świątyni w przestrzeni wirtualnej, dostępnej dla każdego obserwatora z każdego punktu na Ziemi, w którym jest Internet. Głównym zamiarem jednak była fotograficzna archiwizacja miejsca oraz udostępnienie spaceru po wnętrzu kościoła dla osób, które pamiętają to miejsce z dziecinnych wspomnień, a obecnie mieszkają poza granicami Żegociny lub Polski. Wirtualny spacer ma pomóc osobom, które nie mają możliwości odwiedzenia tego miejsca w przypomnieniu sobie rodzinnych czy historycznych wydarzeń które były ich udziałem i działy się w kościele parafialnym. Prócz ceremonii chrzcielnych, komunijnych czy ślubnych, to miejsce dla wielu jest również symbolem pożegnań ukochanych osób. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby wirtualny spacer stanowił dla odwiedzających tę stronę przeżycie pełne wzruszeń i poczucia wspólnoty z mieszkańcami naszej parafii. W kolejnych miesiącach wirtualny spacer uzupełniany będzie o historie i notatki związane z poszczególnymi elementami architektonicznej sfery sakralnej, jak chociażby rzeźb, ołtarzy, obrazów.

Maciej Cybulski – Virtual Earth Project
https://virtual-earth.net/