Złoty Jubileusz Kapłaństwa ks. Leszka Dudziaka

W niedzielę 2 sierpnia, w kościele parafialnym w Żegocinie miał miejsce piękny jubileusz – 50-lecie posługi kapłańskiej świętował były proboszcz Parafii Żegocina – ksiądz Leszek Dudziak.

Jubileuszowa Msza Święta odbyła się o godzinie 11:00, a głównym celebransem był arcybiskup Henryk Nowacki. Obecni byli także inni jubilaci oraz księża rodacy i proboszczowie okolicznych parafii.

Jego Ekscelencja wygłosił homilię, w której przywołał zasługi Jubilata nie tylko podczas 13-letniej posługi jako proboszcza Parafii Żegocina, ale przez całe 50 lat kapłaństwa oraz złożył mu życzenia. Swoje życzenia do ks. Dudziaka skierował także obecny proboszcz parafii Żegocina – ks. Bogusław Pasierb.

Na zakończenie Mszy ks. Leszek Dudziak został uhonorowany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę Złotym Krzyżem Zasługi i od Kapelana Wojska Polskiego Medalem „W służbie Bogu i Ojczyźnie”.

Z symbolicznymi bukietami kwiatów udały się do Jubilata delegacje władz i parafian.

Na zakończenie uroczystości, głos zabrał sam Jubilat, który podziękował wszystkim obecnym za przybycie i wspólną modlitwę Wręczył także symboliczny bukiet kwiatów o. Klemensowi Blajdzie, który w tym roku obchodzi swój jubileusz 60-lecia kapłaństwa.

Na koniec, wraz z arcybiskupem Henrykiem Nowackim udzielił wiernym Bożego błogosławieństwa.