Chrzest

1. Sakrament Chrztu świętego udzielany jest w III niedzielę miesiąca o godzinie 13.00
  2. Chrzest należy zgłosić najpóźniej na początku tygodnia przed niedzielą chrzcielną. Należy przy tym okazać akt urodzenia z USC w przypadku dzieci spoza parafii wymagana jest pisemna zgoda własnego proboszcza.
  3. Rodzice i chrzestni zobowiązani są do przystąpienia do sakramentu pokuty i pojednania.
  4. Rodzicami chrzestnymi mogą być – praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania. Powinni okazać stosowne zaświadczenie od proboszcza własnej parafii.
  5. Z funkcji rodziców chrzestnych wykluczone są osoby:
    Niepraktykujące
    Pozostające w cywilnych związkach małżeńskich
  6. Prosimy o punktualne przybycie na Mszę Świętą chrzcielną oraz zabranie ze sobą:
    Białej szaty
    Świecy chrzcielnej
  7. Chrzest jest włączeniem do Kościoła i powinien być dniem radości całej wspólnoty rodzinnej. Najpiękniejszym darem dla dziecka jest modlitwa i przyjęcie Komunii świętej w jego intencji przez najbliższych podczas sakramentu chrztu świętego.
  8. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, czy dziecko zostanie wychowane w duchu wiary katolickiej, chrzest może być odłożony.