1 niedziela Wielkiego Postu

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie.
  2. Dzisiaj o godz. 13.oo Msza św. chrzcielna, o godz. 14.3o Droga Krzyżowa- prowadzi Domowy Kościół, o 15.oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.
  3. W tym tygodniu Msze św. poranne o godz. 7.oo. !!
  4. Zachęcamy i zapraszamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz.17.oo oraz o 19.oo, którą prowadzi młodzież, natomiast w niedzielę, o 14. 3o – Droga Krzyżowa, a Gorzkie Żale o godz. 15.oo. Na Gorzkich Żalach składka na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych.
    Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o postanowieniach na Wielki Post. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu oraz za udział w drodze krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie gorzkich żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
  5. Ojciec Święty Franciszek podczas niedzielnych rozważań po modlitwie Anioł Pański wezwał cały Kościół, aby 23 lutego br. (tj. piątek) był dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Jako diecezja tarnowska włączymy się w to dzieło poprzez post i Drogę Krzyżową celebrowaną w dniu 23 lutego br.
  6. W sobotę comiesięczne spotkanie czcicieli O. Pio. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.oo, a na zakończenie ucałowanie relikwii.
  7. Za tydzień przypada niedziela Ad gentes– Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tradycyjnie odbędzie się zbiórka do puszek przed kościołem na misje. O przeprowadzenie zbiórki bardzo proszę parafialną Caritas.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy wielkopostne rekolekcje wielkopostne.
  9. Przypominamy, że dzisiaj, 18. 02 o godz. 18.oo w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Nowym Wiśniczu rozpoczęcie kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych.
  10. Sakrament bierzmowania w naszej parafii udzielony będzie 12 kwietnia, w czwartek, o godz. 18.oo.
  11. 16 lutego br. minęła 10. rocznica święceń biskupich księdza biskupa Wiesława Lechowicza, biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Polecajmy w modlitwie osobę księdza biskupa Wiesława Lechowicza wypraszając dla niego obfitość Bożego błogosławieństwa na kolejne lata jego posługi pasterskiej.
  12. W miesiącu lipcu organizujemy pielgrzymkę samolotowo-autokarową – śladami św. Pawła do Grecji. Program jest na stronie internetowej parafii. Zapisy już trwają . Ilość miejsc ograniczona.
  13. Serdecznie dziękujemy: kolejnym 7 rodzinom z Żegociny, 7 z Bytomska, 2 z Rozdziela, 1 z Bełdna, – za ofiary złożone na potrzeby parafii. Z całego serca dziękujemy Wam, Bracia i Siostry za wsparcie i życzliwość. Za naszych ofiarodawców modlimy się z wdzięcznością szczególnie w każdy wtorek. Niech Bóg błogosławi Wam, w życiu rodzinnym, osobistym i zawodowym. Niech Maryja i św. Mikołaj czuwają nad Waszymi rodzinami i domami, tu w Żegocinie i wszędzie tam, gdzie żyją Wasi najbliżsi – zwłaszcza za granicą. Ich wszystkich otaczamy modlitwą i z naszego kościoła posyłamy wyrazy pamięci, pozdrowienie i kapłańskie błogosławieństwo.
  14. Z Mszy św. pogrzebowych odprawione będą dwie Msze św. gregoriańskie: za śp. Stefanię Włosińską oraz śp. Jadwigę Nowak.
  15. Od tego tygodnia parafialna Caritas będzie rozprowadzała paschaliki wielkanocne czyli miniatury paschału. Oprócz paschalików będą do nabycia baranki wielkanocne. Ponadto gimnazjaliści i dzieci szkolne otrzymają w szkole skarbonki wielkopostne rozprowadzane przez Caritas. Jest to już kilkuletnia tradycja. Dzieci a także rodziny składają jałmużny wielkopostne do tych skarbonek. Jałmużna obok modlitwy i postu jest uczynkiem pokutnym.
  16. Słowa podziękowania składam Panom i Paniom za przygotowanie naszego Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę. Natomiast o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy 10-tkę p. Bogusława Pietrzyka.
  17. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej.
  18. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragnie zawrzeć:
    – Paulina Wróbel, c. Andrzeja i Zofii, zam. Czerwienne oraz Sławomir Pławecki, s. Stanisława i Haliny, zam. Żegocina
    – Solecka Małgorzata, c. Jana i Zofii, zam. Kicznia oraz Dawid Porębski, s. Krzysztofa i Haliny, zam. Konice,  Zapowiedź I.