VII Niedziela Wielkanocna Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 28 maja 2017

1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Bożą hojność. Bożej Opatrzności i opiece Matki Bożej polecamy wszystkich, którzy wyjechali
      z Żegociny i przebywają za granicą. Modlimy się za nich, pozdrawiamy i posyłamy kapłańskie błogosławieństwo.
    2. Zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w naszym kościele o 18.00 oraz do śpiewania litanii Loretańskiej przy kapliczkach i krzyżach na terenie naszej parafii.
    3. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
      – poniedziałek – św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy,
      – środa – Nawiedzenie NMP,
      – czwartek – św. Justyna, męczennika,
      – sobota – św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników.
    4. W czwartek – Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne ku temu, by wzrastały duchowo. Niech one staną się przedmiotem naszej troski duchowej.
      Również w czwartek rozpoczęcie nabożeństw czerwcowych. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmawiać będziemy codziennie w naszym Kościele o godz. 18.00. Niech ta czerwcowa modlitwa będzie też celebrowana w waszych domach.
    5. W tym tygodniu przypada, pierwszy czwartek, pamiątka ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa; pierwszy piątek, dzień wynagrodzenia Bogu za grzechy i pierwsza sobota miesiąca maja, kiedy czcimy Matkę Bożą. Praktykujmy 1-sze piątki. W I piątek o godz. 6.30 i 18.00 modlimy się za misje i wspomagamy je składanymi na tacę ofiarami. W pierwszy piątek odwiedzimy chorych.
    6. W I sobotę zapraszamy do odprawienia pięciu pierwszych sobót miesiąca. Godzinę przed Mszą św. wieczorną w pierwszą sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu. /adoracja w ciszy/. Wszystkich zachęcamy do rozpoczęcia pięciu I Sobót.
    7. W sobotę swoje imieniny przeżywał będzie ks. Leszek Dudziak. Ks. Prałatowi składamy najserdeczniejsze życzenia. Otoczmy Go naszymi modlitwami.
    8. W najbliższą sobotę 3.06 wiosenne sprzątanie cmentarza. W związku z tym bardzo proszę na sobotę, do pomocy przy porządkowaniu cmentarza i jego otoczenia, dziesiątki p. Agnieszki Gomółka, p. Mieczysława Kamionka oraz p. Józefa Dudka. Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
    9. W tym tygodniu odprawiamy nowennę do Ducha Świętego. Włączmy się licznie w tę modlitwę, wiedząc, jak bardzo jest nam potrzebne Jego światło.
    10. W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego. Będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
    11. W roku setnej rocznicy objawień fatimskich, jako wspólnota diecezji tarnowskiej radujemy się historycznym wydarzeniem, jakim jest koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej w sanktuarium w Tarnowie, gdzie proboszczem jest nasz rodak, ks. Stanisław Bilski. Uroczystości odbędą się 4 czerwca.
    12. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy. Spotkanie osób odpowiedzialnych w tym roku za budowę ołtarzy odbędzie się w czwartek po nabożeństwie wieczornym. Omówimy wówczas projekty ołtarzy i odpowiednie hasła.
    13. Serdecznie dziękujemy kolejnej 1 rodzinie z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Rozdziela za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Jesteśmy wdzięczni za wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Modlimy się, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę. Bóg zapłać!
    14. Bóg zapłać Panom i Paniom za przygotowanie naszego Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę. A o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy 10-tkę p. Andrzeja Długopolskiego.
    15. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej.
    16. Spotkania dzieci i młodzieży : KSM piątek o 19.00, a w sobotę o 10.00 DSM, także o 10.00 ministranci.
    17. Zapraszamy młodzież naszej parafii, która przyjęła sakrament bierzmowania na diecezjalne dziękczynienie, które odbędzie się 10 czerwca w Starym Sączu. Szczegółowe informacje u ks. Mateusza.
    18. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
      – Mikołaj Giza, s. Józefa i Renaty, zam. Bełdno oraz Anna Tworek c. Zbigniewa i Marii Franczyk, zam. Ochotnica Dln
      – Robert Adamczyk, s. Leszka i Doroty, zam. Żegocina oraz Barbara Tworzydło, c. Zygmunta i Doroty, zam. Nowy Wiśnicz
      – Artur Błoniarz, s. Wiesława i Doroty, zam. Nowy Wiśnicz oraz Marta Kmiecik, c. Jana i Anny, zam. Rozdziele
      – Rafał Stachoń, s. Stanisława i Stanisławy oraz Klaudia Szymańska, c. Dariusza i Ewy
      – Dawid Przepiórka, s. Stanisława i Bożeny, zam. Kraków oraz Kinga Dudek, c. Jana i Ewy, zam. Rozdziele
      – Adam Gancarczyk, s. Józefa i Stefanii, zam. Łukowica oraz Magdalena Dziedzic, c. Wojciecha i Barbary, zam. Bytomsko
      Zapowiedź II
      – Kamil Szewczyk, s. Stanisława i Barbary, zam. Rozdziele oraz Magdalena Bukowiec, c. Jana i Marii, zam. Jaworzna
      Zapowiedź I
    19. Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Żegocinie ogłasza zapisy na półkolonie letnie dla dzieci w wieku od 7-16 lat, których rodzice są ubezpieczeni w KRUS. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisy w CKST w Żegocinie.
    20. W dniach 9-10 czerwca jubileusz 200-lecia powstania świętować będzie najstarsza szkoła Bocheńszczyzny i jedna z najstarszych szkół w Małopolsce, I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Dyrekcja i Grono Pedagogiczna zaprasza wszystkich Absolwentów szkoły na wielki zjazd 200-lecia. Szczegóły na plakacie w gablocie.