Niedziela 28 tygodnia zwykłego

1. Przeżywamy Dzień Papieski.
  2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na cele inwestycyjne w parafii.
  3. Dziękujemy za liczne uczestnictwo we wczorajszym nabożeństwie fatimskim.
  4. Z okazji przypadającego dzisiaj Dnia Nauczyciela składamy serdeczne życzenia wszystkim nauczycielom i wychowawcom. Nauczycieli zapraszamy dzisiaj na 16.oo na nabożeństwo różańcowe odprawiane w ich intencji.
  5. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie o godz. 17.oo – w niedzielę o godz. 16.oo.
  6. W środę na wieczorne nabożeństwo zapraszamy dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.
  7. W czwartek święto św. Łukasza, wszystkim pracującym w służbie zdrowia, życzymy bł. Bożego oraz orędownictwa św. patrona i zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy w tej intencji podczas różańca.
  8. W czwartek po nabożeństwie wieczornym spotkanie z uczniami kl. 8 wraz z rodzicami.
  9. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie od 7.oo do 12.oo bardzo proszę Siostry z Róży Janiny Gołąb a od 12.oo do 17.oo Siostry z Róży Danuty Pietrzyk.
  10. W piątek po nabożeństwie wieczornym o 17.oo spotkanie dzieci i młodzieży, wyjeżdżających na wakacje do Grecji.
  11. Również w piątek o 19.oo dodatkowe nabożeństwo różańcowe.
  12. W przyszłą niedzielę przed Mszami św. zbierane będą ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przydziela stypendia dla zdolnej, a niezamożnej młodzieży. O przeprowadzenie zbiórki bardzo proszę parafialna Caritas.
  13. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny i składka na misje.
  14. Zbliża się czas poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych. Można składać wypominki – kartki z duszami wypominanymi. Bardzo proszę wyraźnie wpisywać nazwiska, w mianowniku liczby pojedynczej. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii lub kancelarii. Kartki rozdają ministranci przy wyjściu z Kościoła.
  15. Bardzo dziękuję dziesiątce p. Agnieszki Gomułka za prace przy porządkowaniu cmentarza i jego otoczenia.
  16. Serdecznie dziękujemy 4 rodzinom z Żegociny, 1 z Bełdna, 1 z Bytomska, 1 z Zadziela, 2 z Rozdziela za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary, również składane na konto parafialne. Bóg zapłać za Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę.
  17. Bóg zapłać Panom i Paniom za przygotowanie naszego Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę. A o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę p. Stanisława Bilskiego.
  18. Z Mszy św. pogrzebowych odprawione będą 2 gregorianki za śp. Katarzynę Pławecką.
  19. Spotkania: piątek o godz. 19.oo KSM- grupa młodsza. W sobotę o 9.oo DSM, o 9.oo lektorzy, a o 11.oo ministranci.
  20. Warto nabyć ciekawą prasę religijną dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zwłaszcza pouczającego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Źródło i Niedzielę.