XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2017

1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.
  2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
    – poniedziałek – bł. Władysław z Gielniowa, prezb
    – środa – św. Wincentego a Paulo, prezb
    – czwartek – św. Wacława, męcz
    – piątek – św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała
    – sobota – św. Hieronima, prezb
  3. Zapraszamy wszystkich do częstego udziału w codziennej Eucharystii, a szczególnie w nabożeństwie do św. Mikołaja, nowennie środowej do MBNP oraz piątkowej Koronce do Bożego miłosierdzia.
  4. W najbliższy czwartek zgromadzimy się przed Kościołem o godz. 15.00, aby odmówić Koronkę do Bożego miłosierdzia. Zapraszamy do licznego udziału w tej Koronce w łączności z całym Kościołem.
  5. W poniedziałek na Mszę św. wieczorną zapraszamy uczniów kl. 3 szkoły podstawowej wraz z rodzicami. To pierwsze spotkanie przed 1-szą Komunią św.
  6. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Pamiętamy z lekcji religii, że poza światem widzialnym istnieje świat rzeczy niewidzialnych, świat duchowy. Pan Bóg stworzył Aniołów i powierzył im misję bycia Jego posłańcami i jednocześnie naszymi towarzyszami w ziemskiej pielgrzymce. Aniołów, których będziemy wspominać w liturgii w najbliższy piątek, nazywamy Archaniołami. Są oni Bożymi zwiastunami w sprawach większej wagi. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Boga.
  7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. W swoich objawieniach w Fatimie Maryja zachęca wszystkich do odmawiania tej modlitwy. Mówi że jest ona ratunkiem dla świata i pokutą za grzechy. Różaniec w niedziele o godz. 16.00.
  8. Serdecznie dziękujemy: kolejnym 10 rodzinom z Żegociny, 2 z Rozdziela, 2 z Bytomska i 1 z Bełdna za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na potrzeby parafii. Niech Bóg wynagrodzi Waszą wrażliwość serca i zrozumienie. Naszych Darczyńców polecamy Bożej Opatrzności i wstawiennictwu naszego Patrona św. Mikołaja w czasie nabożeństwa wtorkowego.
  9. Bóg zapłać Panom i Paniom za przygotowanie naszego Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę. A o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy 10-tkę p. Eugeniusza Gajewskiego.
  10. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej.
  11. W piątek o godz. 19.00 spotkanie KSM, a w sobotę o godz. 9.00 spotkanie DSM, również o 9.00 ministrantów, a o 10.00 lektorów.
  12. W zakrystii można nabyć Kalendarz Rolnika w cenie 21 zł i kalendarz misyjny w cenie 5 zł.
  13. W dniu 6 października 9 piątek od godz. 14.00 w przychodni lekarskiej w Żegocinie, odbędą się badania USG, Doppler, USG : tarczycy, nerek, płuc, stawów oraz echo serca. Bliższe informacje w przychodni.
  14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Stanisław Kuska oraz + Stanisław Ogiela, + Stefania Włosińska. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu.
  15. Jak słyszeliśmy 15 października będą w naszej diecezji wybory do Rad Parafialnych. W związku z tym prosimy składać kartki, na których wypiszmy nazwiska, adresy ewentualnie, jeśli ktoś zna numery telefonów do kandydatów na radnych. Dobrze byłoby też wiedzieć czy ktoś się zgodzi na swoja kandydaturę. Bardzo serdecznie prosimy wszystkich dorosłych parafian o żywe zainteresowanie, oraz o zgłaszanie także kandydatów z młodszego pokolenia, a kandydatów, by zgodzili się kandydować. W obliczu synodu diecezjalnego, a także wielu wyzwań, jakie nieustannie podejmuje nasza wspólnota zarówno na niwie gospodarczej jaki duszpasterskiej Rada Parafialna ma wielkie znaczenie. Kandydatów podajemy do przyszłej niedzieli.
  16. Sołtys wsi Żegocina zawiadamia mieszkańców o zebraniu wiejskim, które odbędzie się 29.09.2017 (piątek) o godz. 18.00 w Sali Centrum Kultury w Żegocinie.