1. Msze św. o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 14.oo i 16.oo.

2. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na potrzeby misji oraz na Fundację Nowego Tysiąclecia.
  3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie.
  4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie o godz. 17.oo – w niedzielę o godz. 16.oo.
  5. W piątek comiesięczne spotkanie czcicieli O. Pio. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 17.oo.
  6. W piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie od 7.3o do 12.oo prosimy Siostry z Róży Anna Gawłowicz-Pawełek, a od 12.oo do 17.oo prosimy Siostry z Róży Marii Wrona. Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się, przynajmniej na chwilę, do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
  7. W najbliższą sobotę na godz. 8.3o, jeśli będzie sprzyjająca pogoda, jeszcze raz bardzo prosimy do porządkowania cmentarza i jego otoczenia dziesiątki p. Jana Wacha i p. Wiesława Jałowieckiego. / potrzebne grabki, sekatory, piły itp…/
    Jak już jesteśmy przy temacie cmentarza, to bardzo prosimy, w miarę możliwości o zabieranie ze sobą śmieci, po swoich pracach porządkowych. Prosimy o zrozumienie i takie właśnie wsparcie. Na cmentarzu będą podstawione przyczepy, na które prosimy wrzucać ewentualnie trawę lub wszystko co można przeznaczyć na kompost.
  8. W przyszłą Niedzielę będziemy obchodzić liturgiczną uroczystość rocznicy poświęcenia kościoła, podczas której będziemy dziękować Panu Bogu i Matce Bożej za dar utworzenia naszej parafii i budowy Kościoła. Będzie modlić za budowniczych i ofiarodawców naszego Kościoła prosząc dla nich o Boże Błogosławieństw a dla zmarłych o radość nieba. Ofiarami złożonymi na tacę będziemy wspierać budujące się Kościoły w naszej diecezji.
  9. Sanepid przypomina, że osoby uczestniczące w nabożeństwach mają obowiązek zakrywania ust i nosa. Epidemia jeszcze niestety trwa i musimy zachowywać pewne środki bezpieczeństwa: dystans między osobami, maseczki jeżeli tworzymy skupisko oraz dezynfekcja rąk i ta domowa i ta przy każdej nadarzającej się okazji.
  10. Zbliża się czas poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych. Można składać wypominki – kartki z duszami wypominanymi. Bardzo prosimy wyraźnie wpisywać nazwiska, w mianowniku liczby pojedynczej. Na wypominki całoroczne wpisujemy imiona naszych najbliższych: rodziców, rodzeństwa i dzieci. Dalszych zmarłych z naszych rodzin wpisujemy na wypominki listopadowe. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii lub kancelarii. Kartki można pobrać z bocznych ołtarzy.
  11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.
  12. Dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 7 rodzinom z Żegociny, 3 z Bytomska, 2 z Bełdna, 1 z Zadziela, 1 z Łąkty G za ofiarę złożoną na potrzeby parafii.
  13. Dziękujemy za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę p. Jerzego Bilskiego.
  14. Z Mszy św. pogrzebowych odprawione będą trzy gregorianki za śp. Władysława Sądla.
  15. Trwa peregrynacja figury św. Mikołaja-rodziny w dzień nawiedzenia zapraszamy na Eucharystię.
  16. Spotkania:
    – w piątek o 19.oo KSM
    – w sobotę o 9.oo spotkanie DSM, także o 9.oo kandydatów na ministrantów oraz ministrantów, 10.3o lektorów.

17. Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Władysław Sądel, oraz śp. Stanisława Klęsk. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu…..

18. W tym tygodniu patronują nam:

• 20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia.
  • 22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), papież Polak, wielki nauczyciel wiary i bezgranicznego zawierzenia Chrystusowi i Jego Najświętszej Matce.

Pogłębiajmy naszą wiarę i wiedzę religijną czytając prasę katolicką. Polecamy:  Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się,

W „GN” dzisiaj m.in.:

• o budowaniu wspólnoty parafialnej w czasach pandemii

• o procesie beatyfikacyjnym Wandy Błeńskiej

• o skłanianiu ludzi do powrotu do Boga – mówi Ks. Pawlukiewicz

Natomiast w „Niedzieli” m.in.:

• tematem numeru jest św. Jan Paweł II

• dlaczego w szkole nie ma miejsca dla seksedukatorów

• o projekcie „Opowiadamy Polskę światu”. To koniec opluwania Polski w zagranicznych mediach.