3 tydzień adwentu 2018

1. Bóg zapłać za ofiary złożone do puszki na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  2. Dziś rozpoczyna się Nowenna do Dzieciątka Jezus przed Bożym Narodzeniem.
  3. Kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnich, sprawowanych codziennie o godz. 17.oo. Przed Roratami śpiewamy Godzinki.
  4. Kolejne spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej odbędzie się w poniedziałek o godz. 17:oo.
  5. Wszystkich parafian zachęcamy do przedświątecznej spowiedzi świętej, z której będzie można skorzystać w piątek 21 grudnia. Kapłani będą spowiadali w następujących przedziałach czasowych: 8.3o-11.oo; /przerwa 10.oo -10.3o/ i po południu 15.oo-18.oo        / przerwa 16.oo-16.45 /.
    W piątek Msze św. o godz. 8.oo i 16.oo.
    Spowiedź w Rozdzielu od 15.oo -16.oo.
  6. Serdeczną pamięcią otaczamy wszystkich solenizantów i jubilatów rozpoczętego tygodnia. Niech radość w Panu będzie Waszym udziałem.
  7. Serdecznie dziękujemy za pomoc w zorganizowaniu odpustu parafialnego, za uświetnienie sum odpustowych orkiestrze, druhom strażakom, chórowi, służbie liturgicznej, DSM, p. Dyrektor Annie Rogala za stosowną dekorację, za „ Mikołajki” dla kapłanów biorących udział w naszej Uroczystości. W sposób szczególny dziękujemy za przekazane różne dary z okazji św. Mikołaja, za dary natury na stół odpustowy. Za wielką życzliwość, wobec mojej osoby i wszystkich kapłanów. W intencji wszystkich darczyńców, ofiarodawców odprawiona zostanie Msza św. w przyszłą niedzielę o godz. 7.oo.
  8. Serdecznie dziękujemy 7 rodzinom z Żegociny, 1 z Bytomska za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary, również składane na konto parafialne. Bóg zapłać za Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę.
  9. Bóg zapłać Panom i Paniom za przygotowanie naszego Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę. A o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dwie dziesiątki p. Czesława Pławeckiego, oraz p. Piotra Pławeckiego. Bardzo prosimy o przygotowanie choinek do i przed Kościół.
  10. Z Mszy Św. pogrzebowych odprawionych będzie 2 Msze Św. gregoriańskie za śp. Józefa Strączka i śp. Annę Rzepecką.
  11. Szkolne Koło Caritas działające przy Szkole Podstawowej w Bytomsku, składa serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy wsparli 6 grudnia akcję charytatywna „TY też, możesz pomagać, tak jak św. Mikołaj”. Zebrano 1455 zł.. Pieniądze zostały przekazane Piotrowi Wolakowi. Bóg zapłać!
  12. Warto nabyć ciekawą prasę religijną dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zwłaszcza pouczającego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Źródło i Niedzielę.
  13. W piątek spotkanie KSM-grupa młodsza o godz. 18.3o, a w sobotę spotkanie DSM o godz. 9.oo.
  14. Zgodnie z tradycją, o przygotowanie szopki na Boże Narodzenie, bardzo proszę mieszkańców Nowej Wsi.