IV Niedziela Wielkanocna 2018

1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie
  2. Dzisiaj rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele. Codziennie będziemy prosić o nowych kapłanów, misjonarzy, osoby konsekrowane. Będziemy modlić się, aby wezwani przez Pana żniwa ochotnym sercem przyjęli powołanie, a także, aby rodziny wspierały tych, których Pan sobie wybrał. Niech błogosławieństwo nowych powołań spocznie również na naszej wspólnocie parafialnej.
  3. We wtorek nabożeństwo do św. Mikołaja, a w środę do MBNP.
  4. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej spotkanie z uczniami kl. 7 szkoły podstawowej wraz z rodzicami.
  5. W czwartek na wieczornej Mszy św. przyjęcie 20 aspirantów do grona ministrantów.
  6. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie od 7.oo do 12.oo bardzo proszę Siostry z Róży Franciszki Strączek, a od 12.oo do 17.oo Siostry z Róży Anny Zbyrowskiej.
  7. W piątek comiesięczne spotkanie czcicieli O. Pio. Rozpoczęcie modlitwą różańcową o godz. 18.oo, a na zakończenie ucałowanie relikwii.
  8. W sobotę o 4.3o wyrusza z naszej parafii pielgrzymka do Ziemi Świętej. Pielgrzymi proszą o modlitwę.
  9. Serdecznie dziękujemy 1 rodzinie z Żegociny, 1 z Bytomska, 1 z Rozdziela za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Jesteśmy wdzięczni za wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Modlimy się, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę. Bóg zapłać!
  10. Od jutra rozpoczynamy prace przy zmianie pokrycia dachowego na plebani.
  11. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Bożą hojność. Bożej Opatrzności i opiece Matki Bożej polecamy wszystkich, którzy wyjechali z Żegociny i przebywają za granicą. Modlimy się za nich, pozdrawiamy i posyłamy kapłańskie błogosławieństwo.
  12. Bóg zapłać Panom i Paniom za przygotowanie naszego Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na Kościół. A o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy 10-tkę p. Władysława Zatorskiego.
  13. Z Mszy św. pogrzebowych odprawione będą trzy Msze św. gregoriańskie za śp. Franciszka Krawczyka, za śp. Irenę Matras oraz za śp.Annę Pilch.
  14. Spotkania dzieci i młodzieży: w piątek o 19.oo KSM, sobota o 9.oo DSM, lektorzy o godz. 9.oo, a ministranci i aspiranci o 10.3o.
  15. Warto nabyć ciekawą prasę religijną dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zwłaszcza pouczającego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Źródło.
  16. Serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 16.oo na spotkanie z dr Jackiem Pulikowskim.
  17. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Jan Pączek, Julian Bobowski, Janina Król. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu…