19 tydzień zwykły

1. Bardzo dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na cele inwestycyjne w parafii.
  2. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo.
  3. Jutro, o godz. 20.oo procesja fatimska na Rozdzielu. W Żegocinie procesja w środę o 18.oo.
  4. We wtorek nabożeństwo do św. Mikołaja.
  5. W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Święto obowiązkowe pod grzechem ciężkim. Msze św. o godz. 7.oo, 8.3o, 11.oo, 14.oo i o 18.oo ! W środę po wieczornej Mszy św. procesja fatimska. Zapraszamy do modlitwy. W Polsce ta uroczystość jest znana i obchodzona jako święto Matki Bożej Zielnej. Zgodnie z naszą tradycją na Mszach św. o godz. 7.oo, 8.3o i 11.oo pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża.  Ze świętej maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.
  6. W najbliższy czwartek, 75 osobowa grupa dzieci i młodzieży wyjedzie na sześciodniową kolonię parafialną w Bieszczady. Zbiórka uczestników o 7.45 na parkingu parafialnym przy kościele.
  7. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie od 7.oo do 12.oo bardzo proszę Siostry z Róży Marii Rogala, a od 12.oo do 17.oo Siostry z Róży Jadwigi Adamczyk.
  8. W przyszłą niedzielę ofiary na tacę przeznaczone są na wsparcie działalności Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. O przeprowadzenie zbiórki bardzo proszę parafialną Caritas.
  9. Serdecznie dziękujemy 4 rodzinom z Żegociny, za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary, również składane na konto parafialne. Bóg zapłać za Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę.
  10. Bóg zapłać Panom i Paniom za przygotowanie naszego Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę. A o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę p. Eugeniusza Adamczyka.
  11. Z Mszy św. pogrzebowych odprawione będą 3 Gregorianki : za śp. Franciszka Krawczyka, za śp. Czesława Kmiecika, oraz śp. Bronisławę Jędrzejek.
  12. Warto nabyć ciekawą prasę religijną dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zwłaszcza pouczającego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Źródło i Niedzielę.