II NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Msze św. o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 14.oo i 16.oo.
  2. Jutro rozpocznie się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”. Pan Jezus dał nam przykład modlitwy, abyśmy byli jedno”.
  3. We wtorek nabożeństwo do św. Mikołaja, a środę do MBNP.
  4. We wtorek o 17.oo spotkanie dzieci komunijnych z Bytomska i Rozdziela wraz z rodzicami.
  5. W środę o 17.oo spotkanie dzieci komunijnych z Żegociny / kl. A i B / wraz z rodzicami.
  6. W czwartek obchodzimy Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenie i zapraszamy do szczególnej modlitwy za babcie i dziadków.
  7. W czwartek o godz.17.oo nabożeństwo za wstawiennictwem św. Rity. Od poniedziałku pod chórem wystawiony będzie koszyk, gdzie możemy składać swoje intencje polecane w tym nabożeństwie. Możemy też je wysyłać droga meilową na: intencjedority@gmail.com.
  8. Odpowiadając na prośbę Caritas Chorwacji, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ogłosił niedzielę 24 stycznia „Dniem solidarności z Chorwacją”. Tego dnia we wszystkich polskich kościołach będą zbierane datki na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Chorwacji. Również w naszej parafii przed Mszach św. przedstawiciele parafialnego Caritas będą zbierać ofiary pieniężne do puszek na ten cel.
  9. Jak co roku, do końca stycznia musimy ubezpieczyć budynek Kościoła, instalacje elektryczną, instalację nagłaśniającą, dzwony i zegar, witraże, budynek plebani oraz cmentarz. Dlatego w najbliższą niedzielę ofiary, które będziemy składać na tacę będą przeznaczone ubezpieczenie. Bardzo prosimy wszystkich o solidarność w składanej ofierze.
  10. Drogim solenizantom i jubilatom życzymy pokoju serca i wszelkiego błogosławieństwa.
  11. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę i przekazane na konto parafialne. Dzięki nim możemy utrzymywać parafię w tych niełatwych czasach. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 9 rodzinom z Żegociny, 2 z Bytomska za ofiarę złożoną na potrzeby parafii.
  12. Dziękujemy za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę p. Krystyny Janiczek .
  13. Trwa peregrynacja figury św. Mikołaja-rodziny w dzień nawiedzenia zapraszamy na Eucharystię.
  14. Z Mszy św. pogrzebowych odprawione będą dwie Msze św. gregoriańskie za śp. Marię Pączek oraz po jednej za śp. Stanisława Gawłowicza i Krystynę Burkowicz.
  15. Zapraszamy do modlitwy różańcowej w tym tygodniu o godz. 16.4o.
  16. Spotkania: – w sobotę o 9.oo DSM, aspiranci i ministranci o godz. 10.oo, a o 11.oo lektorzy.
  17. W tym tygodniu patronują nam
  •  we wtorek 19 stycznia – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego, wzór gorliwości apostolskiej i modlitwy;
  •  w czwartek 21 stycznia – św. Agnieszka (†ok. 305), dziewica i męczennica, poniosła śmierć męczeńską podczas prześladowań chrześcijan za czasów cesarza Dioklecjana.

18. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

W nowym numerze „GN” m.in.:

• szczepienie nie jest obowiązkiem moralnym, jednak odpowiedzialność przemawia za skorzystaniem z tej metody

• jak w czasach pełnych zamęty nie stracić wiary

• o małych szpitalnych cudach

• o przyczynach ostatnich wydarzeń w Stanach Zjednoczonych

Natomiast w „Niedzieli” m.in.:

• odpowiedzi na 7 ekumenicznych pytań

• dlaczego 1700 polskich nauczycieli akademickich i naukowców stanęło w obronie św. JP II?

• o rozpoczęciu Roku Jakubowego w naszej diecezji

• co zagraża duszy dziecka i jak rodzice mogą przeciwdziałać tym zagrożeniom?

Porządek Mszy św. kolędowych w tym tygodniu:

18.01.g.17.oo (Poniedziałek) – Zadziele i od. P Waligórów do p. Sądlów