Ogłoszenia duszpasterskie

2 tydzień adwentu 2019

 1. Dzisiaj przeżywamy uroczystość odpustową, ku czci św. Mikołaja, który opiekuje się naszą parafią. Zamawiane Msze św. za przyczyną św. Mikołaja, obchodzenie ołtarza na kolanach, udział w nowennie i częste nasze modlitwy, niech będą wyrazem szczególnej czci do tego bardzo popularnego Świętego.
 2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary złożone do puszek na rzecz Kościołowi na Wschodzie w krajach byłego Związku Sowieckiego.
 3. W naszej parafii witamy Ks. Artura Ważnego, który głosi dzisiaj kazania.
 4. W dni powszednie Adwentu o godz. 6.3o i 17.00 Dzieci i młodzież zachęcamy do licznego udziału w Roratach, a rodziców prosimy, by zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła. Przed Roratami śpiewamy Godzinki.
 5. Kolejne spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z kl. 8 we wtorek, o godz. 18:oo. Obecność obowiązkowa.
 6. W czwartek na wieczornej Mszy Św. przyjęcie nowych kandydatów do LSO.
 7. W czwartek na godz. 18.oo zapraszamy na spotkanie kręgu biblijnego.
 8. W sobotę o godz. 18.oo spotkanie Zespołu Synodalnego
 9. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na cele remontowe w naszej parafii.
 10. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic Bractwa Żywego Różańca.
 11. W przyszłą niedzielę na godz. 17.oo zapraszam Radę Parafialną, chór oraz parafialny Caritas na okolicznościowe spotkanie.
 12. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia wielu darów uproszonych za przyczyną świętych patronów.
 13. Parafialna Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny.
 14. Serdecznie dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary, również składane na konto parafialne. Bóg zapłać za Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę.
 15. Bóg zapłać za przygotowanie naszego Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę i za złożoną ofiarę. A o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę p. Radosława Waligóry.
 16. Zachęcamy do nabycia ciekawej prasy religijnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zwłaszcza pouczającego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Źródło i Niedzielę.
 17. Są do nabycia albumy z kościołami naszej diecezji. Jest tam również artykuł i o naszej parafii. Koszt 90 zł.
 18. Dziękujemy pewnej rodzinie z Żegociny za ufundowanie figury św. Mikołaja. A P. Teresie Mrugacz, P. Odrońcom oraz P. Markowi Jędrzejkowi z Bytomska za przygotowanie figury do peregrynacji.
 19. Dzisiaj rozpoczyna się peregrynacja Figury św. Mikołaja po naszej parafii.