1. Dzisiaj Msze św. o 7.oo, 8.3o, 9.45,!!! 11.oo, 14.oo i 16.oo.

2. W Dniu dzisiejszym można zyska odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu.

3. Wczoraj rozpoczęliśmy sierpień, który jest miesiącem trzeźwości. To czas, w którym Kościół katolicki w Polsce zachęca wiernych do całkowitej abstynencji od spożywania napojów alkoholowych pod jakąkolwiek postacią. Kościół zachęca wszystkich Polaków o świadectwo powstrzymania się od picia z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Módlmy się o trzeźwość w Polskich rodzinach i podejmijmy abstynenckie postanowienia na ten czas.

4. We wtorek nabożeństwo do św. Mikołaja, a środę do MBNP.

5. We wtorek w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów.

6. W czwartek przypada święto Przemienienia Pańskiego

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca sierpnia. Praktykujmy 1-sze piątki. W I piątek modlimy się za misje i wspomagamy je składanymi na tacę ofiarami. Spowiedzi nie odkładajmy na piątek, korzystajmy z niej przez cały tydzień przed ranną i wieczorną Mszą św.

8. W piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie od 7.3o do 12.oo prosimy Siostry z Róży Marii Wrona, a od 12.oo do 17.oo prosimy Siostry z Róży Marii Juszczyk.

9. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna. Prosimy o zrozumienie wszystkich pracujących.

10. W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

11. W przyszłą niedzielę w Pariacoto w Peru, przyjmie święcenia kapłańskie br. Bogdan Pławecki. Prosimy w najbliższych dniach o wsparcie modlitewne w jego intencji.

12. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

13. Dziękujemy za ofiary składane na tacę oraz wpłacane na konto oraz za wszelkie wyrazy życzliwości.. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece Matki Bożej, szczególnie w środę na Nowennie. Dziękujemy szczególnie 1 rodzinie z Żegociny, 2 z Bytomska, 1 z Bochni i 1 z Jasienia za ofiarę złożoną na potrzeby parafii.

14. Dziękujemy za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę p. Józefa Jachorka.

15. Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej o godz. 17.3o z naszego Kościoła.

16. Pozdrawiamy modlących się z nami – w kraju i za granicą – za pośrednictwem transmisji internetowej.

17. Z Mszy Św. pogrzebowych odprawione będą dwie Gregorianki za śp. Piotra Mrugacza.

18. Trwa peregrynacja figury św. Mikołaja.

19. P. Sołtys z Bytomska zaprasza na zebranie wiejskie, które odbędzie się w Remizie – 9.08 / niedziela/ o godzinie 18.oo.

20. Zbiórka ministrantów w sobotę o 9.oo , a lektorów o 10.3o.

21. Pogłębiajmy naszą wiarę i wiedzę religijną czytając prasę katolicką. Polecamy:  Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się,

22. Witamy wszystkich, którzy spędzają wakacje w pięknych zakątkach Żegociny i w okolicy, a wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzymy bezpiecznie spędzonego czasu i dobrego wypoczynku. Niech Wam towarzyszy Boże błogosławieństwo, opieka Maryi i św. Mikołaja.

23. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
    – Paweł Tyndel, zam. Bytomsko oraz Anita Wiącek, zam. Huta Podłysica, a także
    – Rafał Pilch, zam. Żegocina oraz Anna Somek zam. Nowy Sącz Zapowiedź I