28 tydzień zwykły

1. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary złożone na cele inwestycyjne w parafii.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o 16. ostatnie nabożeństwo fatimskie.
  3. Zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach różańcowych, które są odprawiane w naszym Kościele codziennie o godz. 17.oo – w niedzielę o godz. 16.oo.

Przypominamy, że w poszczególnych dniach modlitwę różańcową poprowadzą klasy:

• poniedziałek – kl. I i II
  • wtorek – kl. VII i VIII
  • środa – kl. III
  • czwartek – kl. IV
  • piątek – kl. V i VI
  • sobota – DSM i LSO
  1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy na różańcu.
  2. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpienie z powodu utraty dziecka poczętego. We wtorek na różańcu będziemy modlić się za rodziny które dotknięte zostały tym cierpieniem.
  3. W czwartek różaniec będzie połączony z nabożeństwem do św. Rity
  4. W piątek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O czuwanie od 7.oo do 12.oo bardzo proszę Siostry z Róży Rozalii Bilskiej, a od 12.oo do 17.oo Siostry z Róży Katarzyny Piwowarczyk.
  5. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasza, w piątek o godz. 17.00
  6. W sobotę po Mszy św. wieczornej spotkanie Zespołu Synodalnego.
  7. Przeżywamy Dzień Papieski. W przyszłą niedzielę przed Mszami św. zbierane będą ofiary do puszek na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która przydziela stypendia dla zdolnej, a niezamożnej młodzieży. O przeprowadzenie zbiórki bardzo proszę parafialna Caritas.
  8. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny i składka na misje.
  9. Zbliża się czas poświęcony pamięci naszych bliskich zmarłych. Można składać wypominki – kartki z duszami wypominanymi. Bardzo proszę wyraźnie wpisywać nazwiska, w mianowniku liczby pojedynczej. Na wypominki całoroczne wpisujemy imiona naszych najbliższych: rodziców, rodzeństwa i dzieci. Dalszych zmarłych z naszych rodzin wpisujemy na wypominki listopadowe. Kartki z wypominkami składamy w zakrystii lub kancelarii. Kartki rozdają ministranci przy wyjściu z Kościoła.
  10. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania makulatury, zarówno osobom indywidualnym jak i instytucjom.
  11. Wszystkich solenizantów i jubilatów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.
  12. Serdecznie dziękujemy 3 rodzinom z Żegociny, 2 z Bytomska, 1 z Rozdziela za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary, również składane na konto parafialne. Bóg zapłać za Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę.
  13.  Bóg zapłać za przygotowanie naszego Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę i za złożoną ofiarę. A o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę p. Kazimierza Stokłosy.
  14. Spotkania: – piątek KSM – grupa starsza i młodsza o godz. 19.oo. W sobotę o 9.oo DSM, o godz. 9.30 spotkanie kandydatów na ministrantów.
  15. Zachęcamy do nabycia ciekawej prasy religijnej dla dzieci, młodzieży i dorosłych, zwłaszcza pouczającego Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Źródło i Niedzielę.
  16. Dziękujemy 2 rodzinom z Bytomska za ufundowanie 2 tablic ogłoszeniowych przy kościele.
  17. Dziękujemy 1 rodzinie z Żegociny za ufundowanie relikwiarza na relikwie św. Rity. Nabożeństwo do św. Rity będzie w naszym kościele w III czwartek miesiąca.