4 niedziela Wielkiego Postu –  26 marca 2017

1. Dziś IV niedziela Wielkiego Postu. O godz. 14.30 Droga Krzyżowa, o 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, następnie Msza św.
  2. Na Gorzkich Żalach będzie zbierana składka na kwiaty i dekorację Ciemnicy i Bożego Grobu, a także przygotowanie kościoła do Świąt Wielkanocnych.
  3. Naszym Parafianom i Gościom życzymy błogosławionego tygodnia, a wszystkim obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Bożą hojność. Bożej Opatrzności i opiece Matki Bożej polecamy wszystkich, którzy wyjechali z Żegociny i przebywają za granicą. Modlimy się za nich, pozdrawiamy i posyłamy kapłańskie błogosławieństwo.
  4. We wtorek nabożeństwo do św. Mikołaja, a w środę do MBNP.
  5. W tym tygodniu pierwsza sobota miesiąca kwietnia.
  6. Zachęcamy i zapraszam do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki odprawiamy Drogę Krzyżową o godz.17.00 oraz o 19.00, którą prowadzi młodzież, natomiast w niedzielę Gorzkie Żale o godz. 15.00.
  7. Szkolne Koło Caritas działające przy Publicznej Szkole Podstawowej im. św. Mikołaja w Bytomsku tradycyjnie już przygotowuje przed Niedzielą Palmową akcję charytatywną „Wielkanocne Palmy”. Palmy i wielkanocne baranki z ciasta będzie można nabyć w najbliższą niedzielę, 2 kwietnia, po każdej Mszy św.
  8. Serdecznie dziękujemy kolejnym 1 rodzinie z Żegociny, 1 z Bełdna, 1 z Nowej Wsi, 2 rodzinom z Rozdziela za ofiarę złożoną na potrzeby parafii. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Jesteśmy wdzięczni za wrażliwość serca, zrozumienie i pomoc. Modlimy się, aby Bóg wynagrodził Wam Waszą ofiarność, która wypływa z poczucia współodpowiedzialności za naszą parafialną Wspólnotę. Bóg zapłać!
  9. Bóg zapłać Panom i Paniom za przygotowanie naszego Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę oraz za złożoną ofiarę na Kościół. A o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy 10-tkę Pana Władysława Zatorskiego.
  10. Spotkania dzieci i młodzieży: w sobotę o 9.00 Oaza, o 10.00 DSM, a także o 10.00 aspiranci.
  11. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej.
  12. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
    – Roman Dudzic, s. Józefa i Franciszki, zam. Bełdno oraz Barbara Majcherczyk, c. Bronisława i Czesławy, zam. Wiśnicz Mały. Zapowiedź II
  13. W tych dniach aż do Wielkiej Środy wystawione są kosze na artykuły żywnościowe, by pomóc najbardziej potrzebującym w parafii z okazji Świąt Wielkanocnych. Nie zamykajmy naszych serc jeśli mamy nieco więcej od innych. Dziękujemy parafialnej Caritas za zorganizowanie zbiórki żywności, a właścicielom sklepów za życzliwość.
  14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: + Grzegorz Napora l. 51 oraz + Maria Burkowicz l. 92. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu…