XXXIII Niedziela Zwykła – 19.11.2017

1. Naszym Parafianom i Gościom życzymy dobrego tygodnia.
  2. W liturgii tego tygodnia wspominamy:
    – poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego, prezb.
    – wtorek – św. Ofiarowanie NMP
    – środa – św. Cecylii, dziew i męcz
    – piątek – św. Andrzeja Dung- Lac, prezb i Towarzyszy
  3. Dzisiaj o godz. 13.oo Msza św. chrzcielna.
  4. Dzisiaj, 19 XI, za zgodą Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, odbywa się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Zatrzymaj Aborcję”, który ma na celu zatrzymanie zabijania nienarodzonych dzieci podejrzewanych o chorobę lub upośledzenie. Tzw. aborcje eugeniczne są najbardziej brutalne ze wszystkich aborcji są wykonywane na dużych i znacznie rozwiniętych dzieciach. Weźmy sobie do serca ten apel i włączmy się w obronę życia. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny jest numer PESEL.
  5. Przez cały miesiąc przed nabożeństwem wieczornym różaniec lub koronka za wypominanych. Zachęcamy do wspólnej modlitwy za zmarłych.
  6. We wtorek nabożeństwo do św. Mikołaja, a środę do MBNP.
  7. W czwartek o godz.17.3o spotkanie z uczniami kl. I G i z ich rodzicami.
  8. W piątek o 17.oo spotkanie grupy O. Pio. Rozpoczęcie modlitwą różańcową.
  9. W sobotę na 17.3o zapraszam na plebanię nowo wybraną Radę Duszpasterską.
  10. W przyszłą niedzielę o 15.oo wyjazd młodzieży naszej parafii na zabawę andrzejkową na Jamną. Zapraszamy szczególnie KSM i Lektorów.
  11. W dzisiejszą niedzielę, 19 listopada br., we wszystkich kościołach i kaplicach diecezji tarnowskiej zostanie przeprowadzona składka do puszek na Kościół w Potrzebie. W naszej parafii ta zbiórka przeprowadzona będzie w przyszłą niedzielę przed Mszami św. A o jej zorganizowanie bardzo proszę parafialną Caritas.
  12. W przyszłą niedzielę, 26 listopada, będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. To ostatnia niedziela przed Adwentem.
  13. Odpust ku czci naszego Patrona św. Mikołaja 6 oraz 10 grudnia.
  14. Serdecznie dziękujemy: kolejnym 16 rodzinom z Żegociny, 6 z Bytomska, 2 z Bełdna, 4 z Rozdziela, 1 z Zadziela, 4 z Łąkty G.- za ofiary złożone na potrzeby parafii. Z całego serca dziękujemy Wam, Bracia i Siostry za wsparcie i życzliwość. Za naszych ofiarodawców modlimy się z wdzięcznością szczególnie w każdy wtorek. Niech Bóg błogosławi Wam, w życiu rodzinnym, osobistym i zawodowym. Niech Maryja i św. Mikołaj czuwają nad Waszymi rodzinami i domami, tu w Żegocinie i wszędzie tam, gdzie żyją Wasi najbliżsi – zwłaszcza za granicą. Ich wszystkich otaczamy modlitwą i z naszego kościoła posyłamy wyrazy pamięci, pozdrowienie i kapłańskie błogosławieństwo.
  15. Bóg zapłać Panom i Paniom za przygotowanie naszego Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę. A o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy 10-tkę p. Piotra Pławeckiego.
  16. Zachęcamy do kupna i lektury prasy katolickiej.
  17. W piątek o godz. 18.3o spotkanie KSM, a w sobotę o 9.oo DSM, również na 9.oo ministranci, a na 10.oo lektorów.
  18. Są do nabycia kalendarze na przyszły rok ze zdjęciami naszej parafii-kościoła w Żegocinie i w Rozdzielu w cenie 5,5o.
  19. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Janusz Robert Michalski, s. Mariusza i Barbary, zam. Żegocina oraz Adriana Jończyk, c. Wojciecha i Joanny, zam. Wadowice. Zapowiedź II.
  20. Zgubiono portfel z dokumentami i pieniędzmi. Na znalazcę czeka wdzięczność i nagroda.
  21. W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Helena Pączek. Jej pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.oo. Polećmy jej nieśmiertelną duszę Bożemu miłosierdziu….
  22. Z Mszy św. pogrzebowych odprawiona zostanie gregorianka za śp. Annę Janiczek.
  23. W czwartek / 23.11 / o godz. 18.oo w Domu Kultury w Żegocinie rozpocznie się dla chętnych kurs księgowości.
  24. Wszystkim Chórzystkom i Chórzystom z okazji przypadającego wspomnienia – Św. Cecylii, Patronki Muzyki Kościelnej, składam jak najlepsze życzenia, aby piękno wykonywanej muzyki zbliżało nas do Boga i ludzi oraz wiele radości, satysfakcji a także takiej zwykłej ludzkiej wdzięczności z pełnionej w parafii św. Mikołaja w Żegocinie posługi.