Ogłoszenia duszpasterskie

26 NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Msze św. o 7.oo, 8.3o, 9.45, 11.oo, 14.oo i 16.oo.

 2. Dziękujemy za złożone dzisiaj ofiary do puszek na utrzymanie uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

 3. Od jutra Msze św. popołudniowe o godz. 17.oo!!!

 4. Jutro, w poniedziałek, o godz. 15.oo, zapraszamy na modlitwę ,,Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Zgromadzimy się przed Kościołem o godz. 15.oo, aby odmówić Koronkę do Bożego miłosierdzia. Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie. Będziemy modlić się szczególnie o oddalenie pandemii oraz uwolnienie siebie i innych od lęku przed pandemią. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników.

 5. We wtorek nabożeństwo do św. Mikołaja, a środę do MBNP.

 6. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Zachęcamy do udziału w codziennie odprawianym w naszym kościele o godz. 17.oo nabożeństwie różańcowym a w niedzielę o godz. 16.oo. Z każdej rodziny zapraszamy na Różaniec choć po jednej osobie. A starszych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o odmawianie różańca w domach.

  W poszczególnych dniach modlitwę różańcową poprowadzą następujące klasy:
  – poniedziałek – kl. I i II
  – wtorek – kl. VII i VIII
  – środa – kl. III
  – czwartek – kl. IV
  – piątek – kl. V i VI
  – sobota – DSM i LSO

 7. W piątek całodzienna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. O czuwanie od 7.3o do 12.oo prosimy Siostry z Róży Grażyny Kukla, a od 12.oo do 17.oo prosimy Siostry z Róży Marii Pączek. Serdecznie zapraszamy wszystkich do włączenia się, przynajmniej na chwilę, do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

 8. W tym tygodniu przypada, I czwartek, piątek i sobota miesiąca października.
  Praktykujmy 1-sze piątki.!! Nie odkładajmy spowiedzi na piątek. W I piątek modlimy się za misje i wspomagamy je składanymi na tacę ofiarami.

 9. W sobotę godzinę przed Mszą św. wieczorną wystawienie Najświętszego Sakramentu / adoracja w ciszy/. Wszystkich zachęcamy do praktykowania I sobót.

 10. W sobotę po Mszy św. wieczornej na plebani spotkanie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

 11. Wszystkim Solenizantom i Jubilatom bieżącego tygodnia życzymy wielu łask od Boga i opieki świętych patronów.

 12. Dziękujemy za wszelkie wyrazy życzliwości. Dobroczyńców polecamy Bożej Opatrzności i opiece św. Mikołaja, szczególnie we wtorek na Nowennie. Dziękujemy 1 rodzinie z Żegociny, 4 z Rozdziela, 1 z Bytomska, 1 z Konic za ofiarę złożoną na potrzeby parafii.

 13. Dziękujemy za przygotowanie Kościoła i jego otoczenia na dzisiejszą niedzielę, za złożoną ofiarę, a o przejęcie troski o kościół w najbliższym tygodniu prosimy dziesiątkę p. Józefa Pączka.

 14. Z Mszy św. pogrzebowych odprawione będą dwie gregorianki za śp. Tadeusza Kępa oraz dwie za śp. Józefa Szewczyka.

 15. Trwa peregrynacja figury św. Mikołaja-rodziny w dzień nawiedzenia zapraszamy na Eucharystię.

 16. Spotkania:
  – w piątek o 19.oo KSM
  – w sobotę o 9.oo spotkanie DSM, także o 9.oo spotkanie chłopców chętnych do służby przy ołtarzu, także o 9.00 ministrantów, a o 10.30 lektorów.
  Ks. Sylwester zaprasza wszystkie chętne dzieci od klasy drugiej szkoły Podstawowej wzwyż, które chciałyby śpiewać w dziecięcej scholii na mszach świętych w Niedzielę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we środę o 16.00 w sali pod plebanią.

 17. Pogłębiajmy naszą wiarę i wiedzę religijną czytając prasę katolicką. Polecamy: Gość Niedzielny, Niedziela, Miłujcie się…

 18. W zakrystii są do nabycia kalendarze rolnicze w formacie książkowym w cenie 25zł.

 19. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Tadeusz Kępa oraz śp. Józef Szewczyk. Polećmy ich nieśmiertelne dusze Bożemu miłosierdziu…